Festiwal z Natury
Wspólny cel
Składamy się na jedną całość. Razem tworzymy klimat.
Wytrawni prelegenci
Preeti Agrawal, Ryszard Kulik, Joanna Mendecka i inni
Festiwalowe atrakcje
Nie jesteśmy w stanie ich wyliczyć...

Patronaty

Logotyp Ulica Ekologiczna

Ulicaekologiczna.pl powstała z myślą o wszystkich, którym bliska jest idea życia w zdrowiu i zgodzie z naturą.

Portal jest podzielony na kilka sekcji tematycznych: zdrowie, styl życia, umysł i ciało, design, technologie i zdrowe jedzenie. Piszemy o alternatywnych źródłach energii, jodze i medytacji, zrównoważonym rozwoju i fair trade, ale też o ekodesignie, pieluszkach wielorazowych, pestkach do chrupania i damskich torebkach z recyklingu. Wierzymy, że ekologia w wielkim mieście jest możliwa, a swoje życie (i życie innych) można uczynić lepszym, nawet jeśli nie należy się do wielkich organizacji proekologicznych. Śledzimy newsy, tropimy trendy, piszemy o tym, co w zielonym przemyśle fajne, a co podejrzane – jednym słowem: mamy oko na eko.

Serwis stworzyły i wydają 4panny.pl


Logotyp Coolturalny Białystokwww.coolturalnybialystok.pl – pierwszy serwis kulturalno-rozrywkowy dla kobiet na Podlasiu. To inicjatywa stworzona przez kobiety i z myślą o kobietach – aktywnych, wyjątkowych i młodych duchem – które poszukują przewodnika po świecie kultury i rozrywki na Podlasiu. Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom wielu kobiet, których pasją jest kultura, ale brak im poczucia, że Białystok jest miejscem, w którym warto wyjść z domu.

Coolturalny Białystok to nieformalne centrum informacji kulturalnej na Podlasiu. Naszą misją jest popularyzowanie wydarzeń kulturalno-rozrywkowych w regionie – obejmujemy patronatem najciekawsze wydarzenia, wspieramy kulturę niszową i wszelkie formy aktywności kobiet w naszym regionie. To strona otwarta na wszelkie przejawy Waszej twórczości własnej, którą możecie się dzielić na blogu redakcyjnym.


Logotyp Wolna Ludzkość

Wolna Ludzkość ma na celu jednoczenie i propagowanie współpracy pomiędzy ludźmi. Przyświeca nam idea świadomego tworzenia nowej rzeczywistości i rozwiązań alternatywnych w stosunku do tych, które są w tej chwili stosowane. Naszym zadaniem jest tworzenie nowego modelu współpracy opartego na solidarności indywidualnych jednostek z jednoczesnym poszanowaniem ich osobistego potencjału.

www.wolnaludzkosc.pl

 


Logotyp Eko QuchniaZ wykształcenia i z zawodu jestem biologiem. Moje zamiłowanie do przyrody sprawia, że wolne chwile najchętniej spędzałabym na jej łonie, zaś równie gorące uczucie do gotowania zatrzymuje mnie w kuchni. Rozdarta między podlaskimi lasami a kuchnią w między czasie piszę bloga… Pomysł na jego stworzenie narodził się z mojej miłości do gotowania, odkrywania nowych smaków, łączenia składników, zastępowania pewnych produktów innymi, bardziej zdrowymi, obalania stereotypu że potrawa zdrowa to potrawa niesmaczna. Dodatkowo doszła odkryta przypadkiem wielka przyjemność fotografowania jedzenia, a także chęć podzielnia się z innymi wiedzą na temat ekologicznej kuchni i ekologicznego stylu życia.

W mojej kuchni nie toleruję chemii. Konserwantom, polepszaczom i sztucznym barwnikom oraz żywności genetycznie modyfikowanej mówię stanowcze NIE! Sama piekę chleb, robię masło, lepię pierogi i makaron, smażę pyszne powidła. Chociaż nie jestem wegetarianką uwielbiam jarskie jedzenie. „Slow” „Bio” „Eko” to słowa bardzo mi bliskie. Sięgam jak najczęściej po produkty ekologiczne, sezonowe i lokalne, cenię sobie żywność regionalną, tradycyjną, ale przede wszystkim samodzielnie zrobioną w domu. Uważam że takie pożywienie jest pełne nie tylko prawdziwego smaku ale i pozytywnej energii.

Zapraszam serdecznie mojej ekologicznej kuchnii.

Edyta Żuk – Kempa www.ekoquchnia.pl


Logotyp Kobiecy Białystok

KobiecyBialystok.pl to serwis pisany oczami kobiet tego miasta i dla kobiet stąd. To miejsce pasjonatek, pragnących się rozwijać społecznie i kulturowo, chcących dowiedzieć się więcej o kobietach stąd, pragnących poznać smaczki Miasta i regionu.

Tu poruszamy sprawy  dotyczące  kultury miejskiej, imprez, wydarzeń kulturalnych, aktualności oraz spraw życia społecznego jak i bardziej prywatnego, które, wierzymy, okażą się interesujące dla wielu kobiet miasta i nie tylko.

Znajdują się tu również artykuły oraz felietony związane z życiem każdej z nas, serwis ogłoszeniowy, dział kulinarny z przepisami oraz miejsce na listy czytelników. Mamy zatem nadzieję, że nie tylko mieszkanki Białegostoku znajdują tu coś interesującego dla siebie

Każdą z Was, która kocha to miasto, chce się dowiedzieć, gdzie warto być, co zobaczyć, gdzie się doskonalić, zapraszamy do codziennej lektury i dzielenia się z nami opiniami. Białostoczanki w końcu mają swoje miejsce w sieci! Wejdź i sprawdź,  co mamy dla Ciebie.


Logotyp Dzikie Życie

Dzikie Życie jest jedynym w Polsce pismem, które odważnie, dociekliwie i bez pardonu opisuje problemy niszczenia i ochrony przyrody. Krytykujemy konformizm urzędników państwowych, chciwość sektora biznesowego, marazm i apatyczność tzw. ruchu ekologicznego, które są przyczynami postępującego niszczenia najcenniejszych miejsc przyrodniczych.

Podejmujemy kontrowersyjne sprawy, których unikają inne media ekologiczne. Gwarantujemy najświeższe informacje, trudne tematy, skuteczne działania. Mamy własne zdanie.

www.pracownia.org.pl/dzikie-zycie


Logotyp Specjalność ZakładuSpecjalność Zakładu to pierwszy jedyny regionalny bezpłatny magazyn o tematyce kulinarnej i okołokulinarnej. Wydawane raz na kwartał czasopismo lokowane jest w segmencie premium, charakteryzując się wysoką jakością wydania, dopracowaną szatą graficzną, smakowitymi i co ważne autorskimi zdjęciami. Stworzony z myślą o czytelnikach, których ciekawi kulinarna strona Podlasia.

Tematyka: O kuchni i od kuchni – kulinarnie, lokalnie i ze smakiem.

Stałe rubryki: Wywiadówka, Młodzi Głodni, Kulinarne podróże, Receptury, Relacja z kulinarnej imprezy, Lokalsi plus tematyczne artykuły.

www.specjalnosczakladu.plwww.facebook.com/specjalnosczakladu


Logotyp Klub Myśli Ekologicznej

Klub Myśli Ekologicznej jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie.

Uważamy, że żyjemy w czasach bezprecedensowych zagrożeń dla przyrody i człowieka. Dlatego tak ważna wydaje się potrzeba pogłębionej refleksji nad diagnozą obecnej sytuacji, określeniem przyczyn negatywnych zjawisk oraz poszukiwaniem dróg wyjścia.

Potrzebujemy bowiem nowych wizji, odkrywania swoich głębokich związków z przyrodą, rozwijania postaw umiarkowania, pokory i szacunku wobec życia, a także dążenia do równowagi na wielu poziomach naszego życia.

W ramach Klubu Myśli Ekologicznej proponujemy spotkania z naukowcami, aktywistami ekologicznymi, działaczami społecznymi, dla których zmiana świata na lepsze jest ważnym motywem działań. Chcemy inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz budować krąg osób, angażujących się w pracę dla przyrody i człowieka.

www.klubmysliekologicznej.plFacebook


Logotyp Szkoła Trenerów Głębokiej Ekologii

Szkoła Trenerów Ekologii Głębokiej to projekt Pracowni na rzecz Wszystkich Istot promujący edukację ekologiczną prowadzoną w duchu głębokiej ekologii.

www.pracownia.org.pl/szkola-trenerow ; Facebook

 

 


Logotyp Stop Nop

Stowarzyszenie STOP NOP zostało utworzone przez grono osób, które bezskutecznie poszukiwały odpowiedzi na wiele pytań dotyczących szczepień oraz innych metod profilaktyki zdrowotnej. Wiele z nich zetknęło się z niepożądanymi odczynami poszczepiennymi, często nie będąc nawet uprzedzonym o możliwości ich wystąpienia. Celem Stowarzyszenia jest wypełnianie luki w społeczeństwie, w którym coraz częściej o szczepieniach mówi się bezkrytycznie, bez wspominania o cenie, jaką przychodzi nieraz zapłacić za wybór tej formy uodparniania. Protestuje ono przeciwko przymuszaniu zdrowych obywateli do zabiegów medycznych i prowadzeniu kampanii dezinformacji odnośnie skuteczności i bezpieczeństwa szczepień, domaga się również uznania problemu niepożądanych odczynów poszczepiennych (NOP) oraz działań mających na celu ich odpowiednie ewidencjonowanie, badanie, i pomoc osobom, które ucierpiały przez szczepienia.

www.stopnop.pl ; Facebook


Logotyp Stowarzyszenie Doula w Polsce

Stowarzyszenie DOULA w Polsce zostało zarejestrowane w listopadzie 2011 roku. Od czerwca 2012 r. jest członkiem European Doula Network.

Powstało, by zrzeszać i kształcić wysoko wykwalifikowane doule, kandydatki na doule oraz osoby wspierające ideę doulowania. Stowarzyszenie stawia sobie za cel promowanie dobrych praktyk i zwyczajów okołoporodowych oraz świadomego i zaangażowanego rodzicielstwa; chce w Polsce kontynuować szlachetne idee zachodnich organizacji zrzeszających doule i wypracowywać nasze własne, rodzime standardy.

Głównym celem doul ze Stowarzyszenia jest wspieranie kobiet i ich rodzin na czas ciąży, porodu i po porodzie.

www.doula.org.pl ; Facebook