Festiwal z Natury
Wspólny cel
Składamy się na jedną całość. Razem tworzymy klimat.
Wytrawni prelegenci
Preeti Agrawal, Ryszard Kulik, Joanna Mendecka i inni
Festiwalowe atrakcje
Nie jesteśmy w stanie ich wyliczyć...

Atrakcje

ZABAWKI NIE ROSNĄ NA DRZEWIE

Zapraszamy rodziców z dziećmi na pokazy robienia zabawek z drewna. Poznacie ciekawe i szybkie sposoby na wykonanie bardzo tanich, unikatowych przedmiotów, które przez wiele pokoleń będą cieszyły wasze pociechy, a następnie wnuków. Tatusiowie odkryją w sobie kreatywność oraz nowy sposób spędzania czasu z dziećmi. Gdy nasze zabawkowe drzewo zapełni się, zrobimy licytację owoców naszej zabawy.


SOK Z POKRZYWY! ELIKSIR ZDROWIA!

Na jednym ze stoisk wewnątrz Opery będziemy wyciskać sok z pokrzywy. Przyjdź zobaczyć czy jest to możliwe. Powiemy Ci jakie działanie ma ów napój i jak możesz przygotować go w domu. Jeśli chcesz przynieś ze sobą świeże zioła na Festiwal, a my wyciśniemy je. Polecamy babkę lancetowatą, nagietek, lub pokrzywę.


DOJENIE KOZY I DEGUSTACJA MLEKA

Spróbuj koziego mleka prosto od kozy. Opowiemy jakie zalety i właściwości ma ten biały napój oraz przetwory z niego. Być może sam spróbujesz wydoić kózkę.Przekonaj się sam na sobie o walorach smakowych mleka, sprawdź czy rzeczywiście mocno różni się od krowiego.


POSZUKIWANIA PSZCZELEJ KRÓLOWEJ

Spróbuj odnaleźć Królową pszczół, zobacz jak wygląda robotnica Maja, a czym różni się truteń Gucio. Być może będziesz świadkiem narodzin młodej wygryzającej się pszczółki! Zobacz jaki ład i porządek panuje w ulu. Powdychaj powietrza ulowego, które ma wiele właściwości leczniczych. Opowiemy o zwyczajach pszczół oraz o ich produktach, a to wszystko na stoisku „Ratuj polskie pszczoły” w obecności 2000 pszczół, oczywiście umieszczonych w ulu pokazowym.


ZASADŹ DRZEWO NA ODLEGŁOŚĆ

Zasadź drzewko w innym mieście nie jadąc do niego. Jak to możliwe? Dzięki balonikowi z helem, do którego podczepimy twój list intencyjny. Balonik ten puścisz spod Opery, będzie leciał na olbrzymi dystans, być może za granicę Polski. Osoba, która go odnajdzie i odczyta twój list skontaktuje się z nami telefonicznie i otrzyma od nas drzewko do posadzenia. Na przyszłorocznej edycji Festiwalu Z Natury 2014 odbędzie się fotorelacja z akcji oraz konkurs odległości lotu „balonika-drzewka”. Wygrany otrzyma naprawdę ciekawą nagrodę. Kto wie może kiedyś pojedziesz odwiedzić swoje drzewo i poznasz ciekawych ludzi…


DAJ SIĘ OZNACZYĆ

Przynieś ze sobą na festiwal koszulkę lub inne ubranie, a my nadrukujemy na nim logo Festiwalu z Natury w 5 minut! Tym sposobem zyskasz unikatowa koszulkę i wstąpisz do rodziny ludzi kochających i szanujących przyrodę.
P. S. Jedna osoba, jeden nadruk. Chcemy osobiście poznać członków rodziny!


POZNAJ ZAPACH ŚWIEŻO MIELONEJ MĄKI!

Na Festiwalu z Natury będziemy mielić mąkę. Powiemy o zaletach świeżo zmielonego zboża ekologicznego. Zrobimy testy młynków do mąki na żywo. Przekonasz się, że inaczej mieli się mąkę na omleta, a inaczej na chleb. Zobaczysz, że mąkę możemy zrobić prawie ze wszystkiego! A możemy ją zrobić z…


MASAŻ TWARZY – PRZYJEMNY, ALE I LECZNICZY!

Na jednym ze stoisk będzie można zaznać niecodziennej terapii. W uroczej i egzotycznej atmosferze, przy palących się kadzidłach oraz słuchając kojącej duszę muzyki, oddasz się SZTUCE RELAKSU.


COŚ Z TOBĄ NIE TAK?

Otrzymujesz od swojego ciała jakieś niepokojące sygnały? Daj się zdiagnozować termoskanerem. Na wydruku, który otrzymasz będą widoczne miejsca przegrzane oraz te wychłodzone. Porozmawiasz z diagnostami o tym, co dalej z tym zrobić.


MODELARSTWO NA ŻYWO!

Coś dla całej rodziny. Popatrz jak twoje dziecko pod okiem fachowca wykona swój własny model samolotu, latawca, a może i balonu w niespełna 15 minut. Puśćcie go razem w przestworza, zobaczcie ile będzie przy tym radości.


LEPISZ COŚ?

Prawdopodobnie zawsze chciałeś lub chciałaś ulepić coś na kole garncarskim. Czy na tym się skończyło? Tym razem rzeczywiście to zrobisz. Pod okiem mistrza ukręć swój pierwszy dzban! Wypalmy go!
P. S. Nie bierz ze sobą fartucha, już go Tobie przygotowaliśmy!


DESTYLACJA OLEJKÓW

Czy wiesz jak wydestylować samemu olejek lawendowy, albo pomarańczowy? Możliwości jest wiele. Na Festiwalu z Natury zaprosimy Cię do tej pachnącej krainy. Opowiemy co z czym połączyć i gdzie podgrzać, aby otrzymać naturalny olejek eteryczny.


WEŹ TRAMPKI NA FESTIWAL Z NATURY (ZAWODY WSPINACZKOWE)!

Pokonaj strach. Zobacz jakie drzemią w Tobie siły. Poznaj swoje ciało. Naucz się podejmować właściwe decyzje w ekstremalnych momentach. To wszystko ma miejsce gdy trenujesz wspinaczkę. Nie tylko tę wysokogórską. Mowa tu o boulderingu, czyli wspinaniu się nad materacami. Podczas Festiwalu z Natury odbędą się zawody w boulderingu Podlasia. Będzie okazja popatrzeć na wyczynowców w akcji, ale również spróbować samemu pod okiem instruktora. Przygotowaliśmy warsztaty dla najmłodszych, ale Ty też weź trampki na Festiwal!


O, BALON LECI!

Każdy z nas choć raz to słowo słyszał lub wykrzyczał. Ale kto widział prawdziwy balon z bliska i to pod Operą? Kto siedział w koszu i ma zdjęcie z tego wydarzenia? Kto wie jak sterować balonem? To wszystko jest w zasięgu Twojej ręki, chyba że… nie dopisze pogoda.


NIE UFO, TYLKO EKO – TALERZ!

Wykonaj własnoręcznie talerz z grubego szkła i to rzeźbiony. Na Festiwalu Z Natury przygotowaliśmy taką możliwość. Przemyśl swój design i przyjdź do nas!